Infrarood bij stress & burnout

STRESS IS EEN ONZICHTBARE SLUIPMOORDENAAR Experts zijn het er al lang over eens: heel wat chronische ziekten – hart- en vaatziekten, kanker, obesitas, Alzheimer… – worden (mede) veroorzaakt door stress. Drukke dagen en slechte nachten, trauma’s, schuldgevoelens, verdriet, pijn, depressies… meezeulen maakt een mens mentaal en fysiek ziek. Op een dag is het vat leeg, zit je hele lijf geblokkeerd en stroomt er geen energie meer doorheen.

Stress vermijden is moeilijk, vaak zelfs onmogelijk. Wie elke dag leeft met zorgen, rouw of chronische pijn, ervaart nu eenmaal veel stress.

De beste remedie

De grootste fout die mensen met stress maken, is ‘s avonds drie uur voor tv gaan hangen en denken dat ze op die manier ‘hun hoofd leegmaken’. Je kunt ervan genieten, maar de hoeveelheid stresshormonen in je lijf daalt er niet door, de energie blijft even geblokkeerd als ervoor.

Het enige wat helpt, zijn fysieke technieken die je bewust maken van waar je stress zit en die je helpen om los te laten.

Dé boosdoener bij stress:

VERZUURDE SPIEREN Bij stress is je lichaam voortdurend alert, en dat vraagt veel van je lichaam. De vermoeidheid slaat het eerste toe in onze spieren – rond de nek en thorax. Normaal pompt je hart zuurstofrijk bloed naar je spieren, maar door de hoge ademhaling die we krijgen bij stress, gebeurt dat niet. Er is dan onvoldoende toevoer van zuurstofrijk bloed naar je spieren, zen onvoldoende afvoer van toxische stoffen vanuit je spieren.

Tel daar vernauwde bloedvaten en de productie van melkzuur bij (dat heeft te maken met de mindere toestand van je bloed) en je krijgt verkrampte spieren die kunnen zorgen voor algemene verzuring in het lichaam en (chronische) pijn in spieren, pezen en gewrichten. In een infraroodsauna krijgen je spieren een zuurstofboost en herstellen ze zich: zuurstofrijk bloed gaat naar je spieren, afvalstoffen worden afgevoerd. En zo helpt een infraroodsauna dus om je lichaam weer in balans te brengen.

Mentaal welzijn

Omdat we een hoop toxische stoffen uit ons lichaam verwijderen, het immuunsysteem boosten, heat shock proteïnen aanmaken en ons lichaam in het algemeen optimaliseren zullen we ook een impact hebben op het mentaal welzijn.

Mensen die regelmatig een infrarood sauna gebruiken hebben minder last van depressies en voelen zich beter, hebben meer energie.

Yoga, meditatie, ademhalingsoefeningen kunnen soelaas bieden, maar ook een infraroodsauna.

Scroll naar boven